Krátkodobá půjčka do výplaty Praha

Recenze půjčky a průběh žádosti

Žádost o Zaplo půjčku se skládá ze tří kroků. První krok "registrace" je pro přehlednost rozdělen do tří snímků obrazovek. Jako první je třeba zadat jméno, příjmení, rodné číslo, číslo občanského průkazu (OP), telefonní číslo (mobil) a emailovou adresu. Prostřednictvím emailové adresy bude probíhat komunikace se Zaplo.


Dále je třeba zadat heslo a potvrdit ho. Toto heslo bude klientovi sloužit k přihlašování do svého profilu na www.zaplo.cz. V nabídkové položce je třeba vybrat zdroj příjmů (zaměstnanec, OSVČ nebo podnikatel, student, nezaměstnaný, důchodce nebo ostatní) a také jeho výši. Tímto krokem je ukončen proces zadávání údajů o klientovi a následuje zadání adresy trvalého bydliště. Je zapotřebí uvést město/obec, ulici, číslo popisné a PSČ.


Na předešlých dvou snímcích obrazovky jste mohli vidět na pravé straně údaje o půjčce. Je zde uvedeno a jak vysokou částku se jedná, jaká je délka splatnosti, poplatek, roční úroková sazba a také RPSN. První půjčka ve výši do 16 000 Kč je poskytována zdarma, proto jsou řádky poplatek, roční úroková sazba a RPSN jsou 0. Pod těmito hodnotami je uvedena cena možných prodloužení na 7, 14 a 30 dní. Ceník je uveden v další části recenze, kde jsou uvedeny různé výše a také různé splatnosti půjčky. Dále pod údaji o půjčce jsou uvedeny náležitosti, které je nutné splnit pro možnost žádat o půjčku. Jedná se o české občanství, věk minimálně 18 let, bankovní účet u banky nacházející se na území ČR, bezdlužnost, vyplnění všech požadovaných údajů v přihlašovacím formuláři, schopnost splatit úvěr v termínu splatnosti. Pravá strana stránky je doplněna o "Zásady ochrany osobních údajů" a o čísla na zákaznickou linku s její provozní dobou. Celý první krok "registrace" je velice pěkně členěn, požadované údaje jsou opatřeny otazníkem vpravo v příslušném řádku, kde se žadatel dozví přesné informace k jednotlivým řádkům.

Jako poslední je nutné zaškrtnout políčko, díky němuž dá žadatel souhlas se zpracováním zadaných osobních údajů. S tímto souhlasem souvisí také potvrzení ověření bonity, důvěryhodnosti a platební morálky. Kliknutím na tlačítko pokračovat se dostanete do druhého kroku, tedy k "identifikaci". V tomto okamžiku se ale objevilo snížení maximální výše půjčky na 4 000 Kč, které je pravděpodobně spojeno s automatický scoringem. V rámci druhého kroku "identifikaci" je nutno zvolit způsob, jak doručit kopii občanského průkazu společnosti. Žadatel si může zvolit naskenovaní obou stran OP nebo vyfocení obou stran OP a následné připojení k emailu. Poté je nutno odeslat tzv. verifikační poplatek 1 Kč ze svého bankovního účtu, který slouží k ověření jeho vlastníka. Jedná se o poslední krok procesu "odeslání peněz". V případě, že se jedná o účet u stejné banky, pak budou peníze připsány zhruba do 15 minut a pokud se bude jednat o účet u jiné banky, pak bude převod trvat až jeden den.