Půjčky ihned na účet Praha


Bankovní půjčka

Nejlevnější bankovní půjčky

Bankovní půjčky jsou ve světě financí určitou jistotou - pokud si půjčujete u banky, nemusíte mít žádné obavy, že by se jednalo o podvod, nebo že by se Vám nedostalo seriózního a slušného jednání. Výběr sice není tak bohatý jako v nebankovním sektoru, i tak si ale zájemci o úvěr mohou vybrat z docela pestré nabídky půjček. V posledních letech se díky novým bankám konkurence trochu zostřila a díky tomu se snížily i úrokové sazby. Bankovní půjčky jsou tak ještě výhodnější než dříve a jejich poskytovatelé se neustále snaží přinášet lepší služby a různé výhody, aby získali náskok před svou konkurencí.

K tradičním poskytovatelům bankovních půjček patří velké banky, jako je Česká spořitelna, Komerční banka, GE Money Bank nebo ČSOB. V poslední době ale čím dál více lidí upřednostňuje spíše menší bankovní ústavy, které v mnoha ohledech své velké konkurenty předběhly. Tyto menší banky si tak získaly respekt a uznání nejen u svých klientů, ale i u odborníků, kteří se financemi zabývají profesionálně. Nejčastěji se hovoří např. o mBank, Air Bank nebo ZUNO, kromě nich pak na českém trhu působí ještě několik dalších bankovních společností.

Bankovní půjčky prošly během posledních dvaceti let mnoha změnami a kromě již zmíněných úroků patří k zásadním proměnám možnost internetového bankovnictví. Díky němu si klienti mohou o půjčku žádat z pohodlí svého domova a svůj úvěrový účet si spravovat online, bez nutnosti navštěvovat pobočku. Kromě standardních neúčelových půjček nabízejí banky i mnoho dalších úvěrových produktů, mimo jiné i hypoteční úvěry, americké hypotéky, účelové půjčky atd. Změnám u bankovních úvěrů za poslední desetiletí se věnuje také tento článek na portálu Peníze.cz.
Výhody bankovní půjčky

nízké úrokové sazby, mnohem výhodnější než u nebankovních půjček
možnost půjčit si i hodně vysoké částky (až přes 1 000 000 Kč)
splácení si můžete rozložit na dlouhou dobu, třeba na osm let
u banky máte vždy jistotu seriózního a férového jednání
některé banky nabízejí atraktivní věrnostní programy

Nevýhody bankovní půjčky

spousta lidí je získat nemůže (se záznamem v registru, nezaměstnaní atd.)
u malých půjček se často nevyplatí, zvláště ve srovnání s první půjčkou zdarma
nutnost vyplňování řady dokumentů a formulářů
menší výběr než u nebankovních půjček
vyřízení půjčky může být zdlouhavé

Časté dotazy na bankovní půjčky
Potřebuji si půjčit 3 000 Kč. Vyplatí se mi podat si žádost o půjčku u banky?

U takto malé částky dnes nemá moc velký smysl chodit do banky. Daleko jednodušší je využít akce první půjčka zdarma a požádat si u některé z nebankovních společností. Půjčku budete mít vyřízenou rychle a nezaplatíte ani korunu navíc.
Mám stálé zaměstnání, ale bohužel mám záznam v registru. Mám šanci získat bankovní úvěr?

Bohužel, v tomto případě půjčku nedostanete. Všechny banky vždy kontrolují registr dlužníků, takže jedinou možností jsou pro Vás nebankovní půjčky.
Jaké doklady budu potřebovat při žádosti o bankovní půjčku?

Každá banka má trochu jiné požadavky, obecně ale platí, že budete muset předložit občanský průkaz a ještě jeden doklad totožnosti. Většinou je potřeba doložit i potvrzení o příjmech, případně jiné dokumenty.
Dá se bankovní půjčka sjednat přes internet, nebo budu muset na pobočku?

I bankovní úvěr lze pohodlně sjednat přes internetové stránky, aniž byste museli jezdit na pobočku. Nejjednodušší to budete mít, pokud si o půjčku požádáte u banky, u níž máte účet a chodí Vám na něj výplata - pak se dá vše vyřídit online.
Je lepší požádat o půjčku u velké banky jako je např. Česká spořitelna či Komerční banka, nebo vyjdou výhodněji menší banky?

Obecně se nedá říct, zda jsou lepší velké nebo malé banky - podmínky se každou chvíli mění, faktem ale je, že malé banky typu Air Bank nebo mBank už v mnoha věcech svoje tradiční konkurenty překonaly a to včetně úvěrových produktů.
Jaký je průběh bankovní půjčky?

nejdříve si vyberte, u které banky si žádost o úvěr podáte
pak si vyplňte žádost na internetu, případně můžete rovnou navštívit pobočku
dále je třeba doložit Vaši totožnost (OP atd.) a předložit dokumenty o příjmech
po podpisu úvěrové smlouvy můžete čerpat celou částku

V některých případech může být sjednání půjčky snadnější - pokud už máte u dané banky účet a pravidelně Vám na něj chodí výplata, nemusí banka chtít potvrzení o příjmu.
Pro koho jsou bankovní půjčky vhodné?

Požádat si o úvěr u banky se Vám vyplatí, pokud:

nemáte žádné dluhy ani záznam v registru dlužníků
máte trvalé zaměstnání nebo stálé příjmy z podnikatelské činnosti
potřebujete vyšší částku s co nejnižším úrokem
si chcete splácení rozložit na delší časové období

Kdo naopak získat bankovní půjčky nemůže?

Žádat si o bankovní půjčku nemá smysl, pokud:

máte záznam v registru dlužníků (nahlížejí do něj všechny banky)
jste nezaměstnaní nebo nemáte žádný stálý a dostatečný příjem
pracujete, ale nemůžete svoje příjmy nijak doložit
jste mladší 18 let nebo zbavený způsobilosti k právním úkonům

Jak poznám, která bankovní půjčka je pro mě ideální?

Mezi bankovními úvěry sice není tak obrovská konkurence jako v nebankovním sektoru, pro běžného člověka, který se ve světě financí příliš neorientuje ale přesto není rozhodování snadné. Každá banka svoje půjčky prezentuje jako ty nejlepší, ale ve skutečnosti se jednotlivé nabídky mohou docela podstatně lišit. Pokud se chcete vyhnout tomu, že byste si vzali zbytečně nevýhodný a drahý úvěr, doporučujeme si nejdříve půjčky srovnat na internetu. Otevírat postupně jednu stránku za druhou a zapisovat si jednotlivá čísla by ale bylo příliš komplikované a otravné - daleko jednodušší a rychlejší je využít specializovaných webových portálů, které se na srovnání půjček přímo specializují. Tyto weby se často zaměřují zejména na nebankovní půjčky, některé z nich se ale docela podrobně věnují i bankovním úvěrům- např. nezávislý webový srovnavač Coolpůjčky.cz. Použitím takového portálu si ušetříte nejen drahocenný čas, ale především peníze.